E-mailová informačná konferencia o dianí v Bratislave

Autor: Palo Petras | 14.3.2007 o 6:02 | Karma článku: 4,17 | Prečítané:  2658x

Kde sa môžete dozvedieť o tom, čo sa deje v Bratislave? Sú to prílohy médií (aj na webe) , zopár tematicky zameraných web stránok (doprava, kultúra, atď) . Existuje tu ale aj e-mailová konferencia, fungujúca na internetovom portáli Changenet, kde sami účastníci zasielajú príspevky, keď sa niečo nové dozvedia. Z troškou fantázie to môžme nazvať e-mailový občasník. Ak máte záujem sa prihlásiť, čítajte ďalej...

Čo je e-mailová konferencia

Je to informačný systém, ktorý využíva e-mail službu na rozširovanie informácií. Je to inteligentnejšia verzia toho, čo niekedy robíte: Zašlete jeden e-mail viacerým adresátom naraz. Ak chce niektorí z príjemcov na takýto váš e-mail odpovedať verejne, volí vo svojom e-mailovom programe funkciu Reply to All.
Pri e-mailovej konferencii je toto všetko oveľa jednoduchšie: Zasielate e-mail len na 1 adresu a systém to doručí všetkým účastníkom. Preto treba uvážiť, čo má ísť do konferencie a čo radšej pošlete privátne mimo konferencie (Toto je najčastejšia chyba - človek si neuvedomí, že dostal e-mail z konferencie a obratom odpovedá mysliac si, že jeho odpoveď smeruje len privátne na autorov e-mail)

O čom je konferencia BA-Nahlas

Jednoducho : O Bratislave. Životné prostredie, výstavba, zeleň, doprava, pamiatky, kultúra, kontrola samosprávy a podobne. Aktívni občania si navzájom zasielajú infomácie o dianí v Bratislave. Nie je povinné niečo zasielať do konferencie. kludne môžete byť len v polohe prijímateľa informácií. Čo je jedna z výhod, väčšinu týchto informácií dostanete skôr ako cez oficiálne médiá a to priamo do vášho e-mailu. Niektoré dôležité informácie sa v médiách ani neobjavia.

Príklady informácií z konferencie

Ako príklad uvediem niektoré z ostatných informácií, ktoré prešli konferenciou Ba-Nahlas:
  • Veľtrh nehnuteľností v Cannes
  • Verejné zhromaždenia v Starom Meste
  • Koncepcia rozvoja BA v oblasti tepelnej energetiky
  • Pomoc žabám na Železnej studničke
  • seminár TIS "Verejná kontrola VUC"
  • Medzinárodný seminár "Manažment a interpretácia historických parkov a záhrad Bratislavy s dôrazom na zapojenie verejnosti"
  • Upozornenia na novo plánované výstavby

Postup registrácie

1.Otvorte si prihlasovacej stránku konferencie Ba-nahlas
2. Nájdite čať Subscribing to Ba-nahlas
3. Vložte svoj email, na ktorý chcete dostávať príspevky z konferencie
4. Vaše meno v poli Your name nie je povinné uviesť
5. Zvoľte si heslo, ktoré môžte aj zabudnúť. Nebudete ho na 99 percent potrebovať. Ak áno, systém vám ho môže na vyžiadanie odmailovať.
6. Zopakujte heslo ako prevenciu proti preklepom
7. Stlačte Subscribe
8. Príde vam potvrdzujúci e-mail aj s krátkymi vysvetlivkami

Správanie sa v konferencii

Po prihlásení do konferencie vám začnú chodiť príspevky. Nečakajte záplavu, priemer je cca 1 denne. Ak máte nejakú informáciu, o ktorej si myslíte, že by mali vedieť aj ostatní, neváhajte a pošlite ju na adresu konferencie. Na príspevky môžete aj reagovať. Ak odpoviete do konferencie, vaša reakcia pôjde všetkým účastníkom. Ak chcete odpovedať len autorovi, dávajte pozor, akú adresu váš e-mailový klient predvyplnil v poličku To: pri odpovedaní. Prednastavené je totiž odpovedanie do konferencie.

Na záver tradičná anketa: Na aké témy vám chýba verejná diskusia?

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

S Kočnerom si dohadoval stretnutie aj bývalý šéf vojenských tajných

Skuhra šéfoval Vojenskému obrannému spravodajstvu za ministra Glváča.

Dobré ráno

Dobré ráno: Hongkong je už pol roka v uliciach. Situácia je vážna

Začal to zákon o vydávaní väzňov.


Už ste čítali?