Zajtra: októbrové zastupko:Ani jeden predaj mestskej nehnuteľnosti?

Autor: Palo Petras | 3.10.2007 o 6:01 | Karma článku: 4,71 | Prečítané:  2907x

Vo štvrtok 4.októbra 2007 bude zasadať Mestské zastupiteľstvo. Oproti ostatným tu máme podstatnú zmenu: Na programe nie je žiadny predaj mestského pozemku alebo budovy. ČO SA STALO !?! Mesto že vraj vyhodnocuje, či by predsa len nepoužívalo verejné súťaže a iné transparentné formy pri predaji (pokus o vtip k tejto téme). Som naozaj zvedavý na "analýzu". Inak, aj na zajtrajšom zastupku sa mesto ide zbaviť pozemkov, ale nie cez predaje, ale nenápadne cez výmenu za iné pozemky. Písal som o tom v článku Hokejový štadión zahustí Petržalku a futbalový likviduje Inter. Materiál k tomuto bodu č.14 nebol medzi zverejnenými, bude rozdaný až na zastupiteľstve, nakoľko "prebieha rokovanie". Tento bod o hokejovom štadióne bude teda celkom pozmenený. Jedna z vecí, pre ktoré sa oplatí prísť na zastupiteľstvo. Okrem toho:

Zvyšný program zastupiteľstva zhruba kopíruje program Mestskej rady spred 2 týždňov, za dôležité body pokladám:

Bod 16 - prenájom pozemku pod budúcim národným futbalovým štadiónom za 1000 Sk / ročne za CELÝ AREÁL!! Takéto prenájmy (napríklad aj prenájom Venglošovej akadémii za 1 Sk/m2 ročne) sú podľa mňa nie úplne kóšer.

Poslanci budú prijímať správu o čerpaní rozpočtu (bod 10) za 1.polrok 2007, správu o hospodárení (bod 11) spoločností s majetkovou účasťou mesta (zaujímavosťou sú Základné karty spoločností, kde si môžete pozrieť kto na akom fleku sedí. Chýba mi ale koľko za to berú.) a hlavne v bode č.4 zoznam a harmonogram realizácie investičných zámerov (hlavne dopravných, materiál tu, článok SME tu).

Nováčikom v sledovaní zastupiteľstva odporúčam neprepásť bod Rôzne, možno sa nejaký predaj alebo iná perlička objaví tam. Ďalej sa podľa mňa slabo využívaj bod Interpelácie. Čo sa poslanci boja primátora? Alebo sú s ním a jeho úradom spokojný?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Dizajnér Bajaník: Medveď ako maskot majstrovstiev? Veď vyzerá ako Mečiar

Maskota hodnotí viacnásobný držiteľ Zlatého klinca.

KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Odtlačok po Kiskovi

Bitka o Ústavný súd nebola celkom márna.


Už ste čítali?