Zajtra: októbrové zastupko:Ani jeden predaj mestskej nehnuteľnosti?

Autor: Palo Petras | 3.10.2007 o 6:01 | Karma článku: 4,71 | Prečítané:  2921x

Vo štvrtok 4.októbra 2007 bude zasadať Mestské zastupiteľstvo. Oproti ostatným tu máme podstatnú zmenu: Na programe nie je žiadny predaj mestského pozemku alebo budovy. ČO SA STALO !?! Mesto že vraj vyhodnocuje, či by predsa len nepoužívalo verejné súťaže a iné transparentné formy pri predaji (pokus o vtip k tejto téme). Som naozaj zvedavý na "analýzu". Inak, aj na zajtrajšom zastupku sa mesto ide zbaviť pozemkov, ale nie cez predaje, ale nenápadne cez výmenu za iné pozemky. Písal som o tom v článku Hokejový štadión zahustí Petržalku a futbalový likviduje Inter. Materiál k tomuto bodu č.14 nebol medzi zverejnenými, bude rozdaný až na zastupiteľstve, nakoľko "prebieha rokovanie". Tento bod o hokejovom štadióne bude teda celkom pozmenený. Jedna z vecí, pre ktoré sa oplatí prísť na zastupiteľstvo. Okrem toho:

Zvyšný program zastupiteľstva zhruba kopíruje program Mestskej rady spred 2 týždňov, za dôležité body pokladám:

Bod 16 - prenájom pozemku pod budúcim národným futbalovým štadiónom za 1000 Sk / ročne za CELÝ AREÁL!! Takéto prenájmy (napríklad aj prenájom Venglošovej akadémii za 1 Sk/m2 ročne) sú podľa mňa nie úplne kóšer.

Poslanci budú prijímať správu o čerpaní rozpočtu (bod 10) za 1.polrok 2007, správu o hospodárení (bod 11) spoločností s majetkovou účasťou mesta (zaujímavosťou sú Základné karty spoločností, kde si môžete pozrieť kto na akom fleku sedí. Chýba mi ale koľko za to berú.) a hlavne v bode č.4 zoznam a harmonogram realizácie investičných zámerov (hlavne dopravných, materiál tu, článok SME tu).

Nováčikom v sledovaní zastupiteľstva odporúčam neprepásť bod Rôzne, možno sa nejaký predaj alebo iná perlička objaví tam. Ďalej sa podľa mňa slabo využívaj bod Interpelácie. Čo sa poslanci boja primátora? Alebo sú s ním a jeho úradom spokojný?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ANALÝZA

Mayová prežila ďalšiu skúšku, no súboj štyroch sa nekončí

Premiérka musí sľubovať, ale nemá kam uhnúť.

Komentár Zuzany Kepplovej

Prečo sa Šufliarsky ponáhľal vysvetľovať

Svoj spoločenský vplyv v tomto štáte si odmeriate vzdialenosťou od Kočnera.


Už ste čítali?